IATF 16949 norma dla branży motoryzacyjnej

Transport

Producenci samochodów, samolotów, czy taboru kolejowego wymagają od swoich dostawców sprawnej kontroli nad przeprowadzanymi procesami, spełnienia specyficznych wymagań produkcji i koncentracji na ciągłym udoskonalaniu procesów i wyrobów.

Standardy dedykowane branży transportowej i motoryzacyjnej ujmują szereg specyficznych wymagań odnośnie projektowania i rozwoju, produkcji, zarządzania projektami, kosztami oraz ryzykiem. Przy coraz bardziej skomplikowanych łańcuchach dostaw, bardzo istotne jest aby wytwórcy mogli polegać na dostawcach pochodzących z różnych zakątków świata.

Oferta Bureau Veritas

Bureau Veritas oferuje  usługi certyfikacyjne i audytowe przedsiębiorstwom z branży motoryzacyjnej i transportowej, począwszy od certyfikacji standardu IATF 16949, przez certyfikację branżowych standardów bezpieczeństwa w lotnictwie (AS/EN 9100, AS/EN 9110/9120, JISQ 9100), po certyfikację IRIS - oznaczającej spełnienie specyficznych wymagań przemysłu kolejowego - zarówno od strony operatorów jak i strony producentów, aż do dopasowanych programów audytu dostawców.

Dlaczego Bureau Veritas?

 1. Bureau Veritas dostosowuje rozwiązania do potrzeb głównych graczy na rynku transportu i motoryzacji. Rozpoczyna się to w fazie innowacji / projektowania nowych komponentów i systemów i trwa w całym łańcuchu dostaw w danym sektorze. Pomagamy w zabezpieczeniu procesów i aktywów. Wspieramy naszych klientów w sprostaniu nowym wyzwaniom i zagrożeniom wynikającym z ewoluującego krajobrazu transportowego.
 2. Certyfikaty Bureau Veritas są uznawane przez ponad 40 krajowych i międzynarodowych jednostek akredytujących na całym świecie, w tym Międzynarodową Motoryzacyjną Grupę Zadaniową określającą wymagania certyfikacji IATF 16949.
 3. Posiadamy globalną akredytację dla certyfikacji standardu IRIS z certyfikatami wydanymi w 28 krajach na całym świecie.
 4. Bureau Veritas jest światowym liderem certyfikacji zgodności z normą IATF dla branży motoryzacyjnej i obsługuje ponad 4000 zakładów, wydając certyfikaty w ponad 60 krajach.
Zapytaj o ofertę dla Twojej firmy:

+48 22 549 04 00, certyfikacja@bureauveritas.com

 • TISAX - CORAZ POWSZECHNIEJSZY STANDARD W BRANŻY MOTORYZACYJNEJ

  Branża motoryzacyjna jest jednym z najbardziej złożonych sektorów gospodarki. Produkcja podzespołów niezbędnych do tworzenia lub serwisowania produktów końcowych wymaga bardzo sprawnego łańcucha dostaw. Jednak często pomijanym aspektem, a niezmiernie ważnym z punktu widzenia konkurencyjności producentów jest bezpieczeństwo informacji. Nie można zapominać o obligatoryjnym zapewnieniu ochrony danych osobowych w ramach sprzedaży samochodów jak i ich serwisowania.

  Czytaj więcej 

 • STANDARYZACJA SEKTORA KOLEJOWEGO NABIERA TEMPA

  Od wielu lat w państwach Unii Europejskiej trwa proces ujednolicania wspólnotowego rynku kolejowego, tak aby na wszystkich płaszczyznach jego funkcjonowania, począwszy od projektowania, tworzenia infrastruktury komunikacyjnej, produkcji taboru do  tworzenia systemów bezpieczeństwa, obowiązywały jednolite standardy i procedury. Polska uczestniczy w tym procesie od momentu przystąpienia do UE w 2004 r.

  Czytaj więcej