Transport i magazynowanie

Transport i przechowywanie

Rurociągi oraz instalacje magazynowe muszą być zbudowane w taki sposób, by wytrzymały jak najdłużej, często wykraczając nawet poza pierwotnie zamierzony okres użytkowania. Bureau Veritas oferuje swoim klientom usługi zarządzania aktywami w celu zapewnienia bezpiecznego działania wszelkich instalacji przemysłowych.

Wyzwanie

Budowa i utrzymanie sprawności rurociągu przez długie lata

Przedsiębiorstwa utrzymujące rurociągi mierzą się z niezwykle trudnymi wyzwaniami, dotyczącymi zarówno nowych rurociągów, rozciągających się przecież na przestrzeni tysięcy kilometrów, jak i kwestii magazynowania surowców. Podmioty te muszą nie tylko dbać o bezpieczeństwo i higienę pracy, ale także spełniać rygorystyczne wymogi ustawowe oraz upewniać się, że nowe instalacje budowane są zgodnie ze specyfikacjami.

Po uruchomieniu nowej instalacji jej operatorzy muszą przygotować opłacalny pod względem kosztów plan zarządzania jej konserwacją i integralnością. Muszą także opracować najlepszy sposób przeprowadzania regularnych inspekcji w celu zachowania zgodności oraz uniknięcia potencjalnych zagrożeń wzdłuż rurociągu.

Zapytaj o

usługi

dla Twojej firmy

Wyślij zapytanie

Rozwiązanie

Wspieramy przedsiębiorców z branży przemysłu naftowego i gazowniczego podczas budowy rurociągów i instalacji magazynowania, a także w zakresie zachowania zgodności z przepisami w całym cyklu życia projektu.  Optymalizujemy proces konserwacji, z zachowaniem szczególnej troski o bezpieczeństwo i higienę pracy poprzez rygorystyczną kontrolę jakości.

Od budowy rurociągów i instalacji magazynowania, po zarządzanie aktywami i sprzętem, Bureau Veritas zapewnia swoim klientom bezpieczeństwo i niezawodność działania.

  • WSPARCIE W BUDOWIE

Dzięki doświadczeniu w pracy przy najdłuższych, największych i najbardziej zaawansowanych technicznie rurociągach na świecie, możemy dać pewność naszym klientom, że proces budowy przez cały czas będzie się odbywał w zgodzie ze specyfikacjami projektu.

  • QA/QC W TRAKCIE PRAC KONSTRUKCYJNYCH

Nasi eksperci techniczni ds. gwarancji jakości/kontroli jakości (QA/QC) obsługują projekty budowlane na całym świecie, aby lepiej wspierać naszych klientów w minimalizacji ryzyka w zakresie QA/QC. W przypadku prac konstrukcyjnych Bureau Veritas specjalizuje się w zapewnianiu zgodności z wymaganiami klienta i przepisami prawnymi, a także w gwarantowaniu przestrzegania uzgodnionych terminów dostaw przez dostawców.

  • ZACHOWANIE INTEGRALNOŚCI AKTYWÓW ORAZ SPRZĘTU PODCZAS EKSPLOATACJI

Opracowane przez nas praktyczne podejście do zarządzania integralnością rurociągów pozwala operatorom takich instalacji na zaprojektowanie systemów zarządzania integralnością rurociągów zgodnych z najnowszymi przepisami i standardami. Ponadto, przeprowadzamy również testy nieniszczące zarówno rurociągów, jak i zakładów magazynowania.

powiązane usługi