hydrogen

WODÓR - ENERGIA O ZEROWEJ EMISJI DWUTLENKU WĘGLA

ZRÓWNOWAŻONA DROGA W KIERUNKU ZIELONYCH TECHNOLOGII

Różnorodne podmioty z branży energetycznej uruchamiają obecnie projekty mające na celu rozwój produkcji i wykorzystania wodoru. Tradycyjnie wodór był produkowany z kopalnych źródeł energii i zużywany do celów przemysłowych. Polska jest światowym liderem w zakresie produkcji i wykorzystania właśnie takiego rodzaju wodoru. Dzisiejsze przejście na wodór odnawialny wyznacza nową erę i wymusza na nas wszystkich zmianę myślenia o paliwach oraz inspiruje do poznania i rozwoju nowych technologii. Taka rewolucyjna zmiana, wiąże się z wieloma wyzwaniami. Wśród nich jest brak klarownych standardów i legislacji, co skutkuje pojawiającymi się potrzebami w zakresie doradztwa technicznego, certyfikacji, testowania, szkoleń i identyfikowalności. Nie zmienia to faktu, że uczestnicy projektów dekarbonizacyjnych i łańcuchów dostaw, muszą zagwarantować, że ich projekty są zgodne z przepisami i oczekiwaniami odbiorców końcowych w zakresie aspektów środowiskowych, bezpieczeństwa i jakości.

Certyfikacja, dekarbonizacja i rozwój biznesu w ramach produkcji zielonej energii 

Nasza marka Renewable Hydrogen Label zapewnia producentom wodoru unikalny paszport na rynki docelowe, potwierdzając procesy bezpiecznej i zrównoważonej produkcji wodoru. Dzięki temu dobrowolnemu systemowi certyfikacji Bureau Veritas ustanowiło jedną metodologię, która ma być stosowana na całym świecie, aby służyć producentom wodoru, inwestorom i odbiorcom. Ustanawia ona nowy standard przejrzystości w zakresie bezpieczeństwa i zrównoważonego rozwoju produkcji wodoru w oparciu o najlepsze praktyki i dostępne standardy branżowe.

Program zapewnia również metodologię obliczania śladu węglowego zakładu produkcji wodoru i oceny jego cyklu życia, przy jednoczesnym ustanowieniu wspólnego progu dla uzyskania certyfikatu. Aby uzyskać certyfikat, okresowo weryfikujemy rzeczywistą ilość wodoru produkowanego na miejscu. W celu odnowienia certyfikatu, przeprowadzamy coroczne inspekcje i audyty związane z bezpieczeństwem, zrównoważonym rozwojem i oceną cyklu życia (LCA).

Image
hydrogen-wytwarzanie-4.png (2.

Wytwarzanie

Bureau Veritas może pełnić rolę inżynierską dla właściciela projektu na wszystkich etapach produkcji wodoru. Mamy zasoby i kompetencje by zająć się dla Was nadzorem budowlanym, zarządzaniem ryzykiem i bezpieczeństwem, usługami łańcucha dostaw i nie tylko. Zapewniamy wsparcie w zakresie certyfikacji aktywów czy elektrolizerów. Nasza unikalna marka Renewable Hydrogen Label  oferuje producentom gwarancje zgodności z przepisami, a także spełnienie oczekiwań użytkowników końcowych w zakresie atrybutów środowiskowych.

Image
magazynowanie

Magazynowanie

Nasze wieloletnie doświadczenie w przemyśle naftowym i gazowym pozwala nam wspierać projekty mieszania gazu z wodorem lub adaptacje istniejących gazociągów to przesyłu takich mieszanek gazów. Dzięki naszemu doświadczeniu w przemyśle morskim i off-shore możemy zaoferować wsparcie w takich obszarach, jak skraplanie wodoru i bunkrowanie. Dla branży morskiej certyfikujemy również silniki i ogniwa paliwowe.

Image
wdrozenie

Wdrożenie

Od usług związanych ze stacjami tankowania po certyfikację sprzętu, społeczność ekspertów Bureau Veritas działa jako zaufana niezależna grupa doradcza dla organizacji realizujących projekty  wodorowe na całym świecie.

 

Dowiedz się więcej 

wyślij wiadomość

JAK CIĘ WSPIERAMY?

Wymiana wiedzy – wszyscy uczymy się od najlepszych

Mamy za sobą prawie 200 lat doświadczeń w tworzeniu z naszymi klientami bezpiecznego środowiska pracy, pełnego zaufania, przejrzystości i najwyższej jakości usług. Jako członek Rady ds. Wodoru od 2020 r., Bureau Veritas posiada wiedzę specjalistyczną, aby wspierać organizacje działające w branży technologii wodorowych. Wykorzystując naszą ugruntowaną pozycję w przemyśle naftowym i gazowym, energetycznym i użyteczności publicznej oraz żeglugowym, Bureau Veritas jest strategicznym partnerem dla dekarbonizujących się gospodarek. Wnosimy naszą globalną, szeroką i międzysektorową wiedzę techniczną do branży za pośrednictwem autorskiej i holistycznej certyfikacji wodorowej. Oferujemy również usługi związane z ryzykiem i bezpieczeństwem wodoru, a także zapewnieniem jakości łańcucha dostaw wodoru, doradztwem technicznym, inżynierią czy prowadzaniem niezależnych testów jakości.

Szkolenia, wiedza, świadomość

Specjalnie dla naszych klientów, partnerów i osób zainteresowanych dekarbonizacją, przygotowaliśmy autorski program szkoleń, dotyczących energii odnawialnej – https://szkolenia_wodor.bureauveritas.pl/. Otrzymają Państwo wartościowe i unikatowe materiały, aktualną wiedzę od światowej klasy ekspertów. Szkolenia poprowadzą specjaliści z Polski , którzy mają za sobą lata doświadczeń i potwierdzonych sukcesów w zrealizowanych projektach. Zajęcia realizowane w formule stacjonarnej, będą także okazją do poznania ekspertów i przedstawicieli branży technologii odnawialnych, paliw i gazu.

Usługi komPlementarne 

Paliwa odnawialne na bazie wodoru stają się kluczem do działań mających spowolnić zmiany klimatyczne i doprowadzić do zerowych emisji netto gazów cieplarnianych. W Bureau Veritas pomaga organizacjom liczyć ich ślad węglowy, dzięki czemu ich emisje netto mogą być pod kontrolą. Dzięki temu, wzrasta konkurencyjność przedsiębiorstw na rynkach lokalnych i zagranicznych oraz wspólnie bierzemy odpowiedzialność za stan Ziemi dla obecnych i przyszłych pokoleń. 

Więcej informacji pod linkiem: Co to jest zerowa emisja netto… I jak ją osiągnąć? | Poland (bureauveritas.pl)

Bureau Veritas jest globalnym liderem w zakresie usług technicznych i regulacyjnych dla podmiotów zajmujących się energią wodorową.

Image
BV_H2_EN-FINAL_PL version jpg.jpg (
Wypełnij formularz kontaktowy
Jak możemy Ci pomóc?
Proszę zaznaczyć przynajmniej jedną opcję wyboru

Zapoznaj się z naszą Polityką prywatności.

* Pola wymagane