Press Release

Kolejne obiekty zweryfikowane pod kątem bezpieczeństwa w dobie koronawirusa

gru. 17 2020
Coraz więcej obiektów handlowych w gorącym okresie przedświątecznym potwierdza bezpieczeństwo sanitarne zdobywając certyfikat SafeGuard. Certyfikat wiąże się też z obecnością obiektu na ogólnodostępnej, cyfrowej platformie #RestartYourBusinessWithBV.

#restart

Cyfrowy ekosystem pozwala na szybką weryfikację czy dany obiekt posiada ważne, niezależne potwierdzenie zgodności z procedurami sanitarnymi w warunkach pandemii. Jest dedykowany większości obszarów gospodarki, od gastronomii, przez transport i bankowość po sektor przemysłowy i budowlany.

Rozwiązanie zostało zapoczątkowane międzynarodowym projektem współpracy  Bureau Veritas z marką Accor wiosną br. Do tej pory, spółka Bureau Veritas Polska zrealizowała już weryfikację 72 obiektów należących do sieci Accor na terenie całego kraju. Podobną weryfikację można przeprowadzić dla budynków i placówek z różnych sektorów, nie tylko hotelarskiego i gastronomicznego. Dlatego też do projektu dołączyli kolejni klienci, w tym Klépierre Management Polska Sp. z o.o. czy Multi Poland Sp. z o.o., właściciele i zarządcy centrów handlowych na terenie całej Polski, m.in: Sadyba Best Mall w Warszawie, Poznań Plaza, Magnolia Park Wrocław czy Forum Gdańsk.

Szerokie zainteresowanie projektem w sektorze handlu detalicznego dotyczy nie tylko dużych jednostek, czyli super i hipermarketów oraz galerii handlowych. Zaawansowane rozmowy w kwestii audytów SafeGuard prowadzone są także z mniejszymi obiektami.

Co oferuje platforma #RESTART?

Platforma zawiera zestaw aplikacji, które wzmacniają niezależną ocenę zgodności z lokalnymi i międzynarodowymi normami w dobie pandemii koronawirusa. Rozwiązanie zostało zaprojektowane tak, by spełniało potrzeby zarówno firm, które są gotowe do wznowienia działalności w odpowiednich warunkach sanitarnych jak i wymagania organów publicznych.

Strona www jest transparentna oraz zapewnia pełną identyfikowalność certyfikacji

Podaje dane o obiekcie, które zawierają wszystkie informacje zebrane podczas audytu, jak również ogólne informacje o zgodności z normami na poziomie globalnym i lokalnym - w przypadku zachowania wymogów sanitarnych samego obiektu. Każda osoba może sprawdzić, czy obiekt posiada ważną etykietę zgodności i przejrzeć na mapie inne oddziały posiadające aktywne certyfikaty.

Wszystkie dostarczone informacje mogą być ponownie wykorzystywane przez klientów na ich własnych stronach internetowych i w aplikacjach oraz przez osoby zewnętrzne, zgodnie z zasadą otwartych danych.

 „Wiosną bieżącego roku stworzyliśmy system oceny, który w dobie pandemii koronawirusa ma pomóc otwierać się na nowo obiektom hotelarskim i gastronomicznym. Platforma cyfrowa #RESTART YOUR BUSINESS WITH BV jest kolejnym etapem działania Bureau Veritas, jako niezależnego podmiotu  audytującego i certyfikującego, mającym na celu wsparcie dla firm z różnych branż. Rozwiązanie to ułatwia weryfikację zaufanych placówek w Polsce i na całym świecie, potwierdzając zgodność poszczególnych obiektów z międzynarodowymi i krajowymi wytycznymi sanitarnymi. Zarówno goście, jak i klienci oraz partnerzy biznesowi mogą zweryfikować, czy wybrane przez nich hotel, restauracja, stacja paliw, bank czy biurowiec wdrożyły i konsekwentnie stosują odpowiednie wymagania sanitarne – mówi Witold Dżugan, Dyrektor Certyfikacji Bureau Veritas Polska.

Więcej o samej platformie można przeczytać TUTAJ

Klikając link https://restartwith.bureauveritas.com każdy może samodzielnie sprawdzić, które obiekty zostały już sprawdzone pod względem procedur sanitarnych i dysponują certyfikatem SafeGuard, a które są w trakcie weryfikacji.

Usługi komplementarne