food

WEBINAR: IFS V.7. Przegląd zmian i nowe wyzwania

lis. 30 2020
Summary

Bezpłatny WEBINAR BUREAU VERITAS       04.12.2020          godz. 10:30

O webinarze:


Rynek spożywczy doczekał się kolejnej, zaktualizowanej wersji IFS Food. Nowe, 7. wydanie tego standardu, jest według zapowiedzi twórców odpowiedzią na aktualne wymagania branży. Oceny IFS Food w wersji 7 można przeprowadzać od 1 marca 2021 r. Wdrożenie stanie się obowiązkowe dla wszystkich certyfikowanych firm od 1 lipca 2021 r.

Co się zmienia? 
 

W nowym wydaniu standardu zmiany dotyczą listy kontrolnej (checklist), protokołu certyfikacji jak również formy raportowania:

Większy nacisk kładzie się na ocenę na miejscu, a mniej na dokumentację. Lista kontrolna oceny została dostosowana do wymagań GFSI Benchmarking Requirements w wersji 2020.1, FSMA i przepisów UE.

Sama konstrukcja IFS V. 7 ma mieć bardziej przyjazny charakter: „Jestem dumny z nowej wersji standardu IFS Food. Uczyniliśmy go bardziej zwięzłym i prostszym w użyciu. Zapewniona jest większa jasność co do tego, czego oczekujemy od audytorów. Wymagania mają teraz bardziej nakazowy charakter, a nowa struktura ułatwia pracę z normą.”- mówi Stephan Tromp, Dyrektor Zarządzający IFS.

Jakie konkretne zmiany i wyzwania stoją przed audytorami oraz organizacjami? Aby poznać odpowiedzi na te pytania – zapraszamy na bezpłatny webinar Bureau Veritas, na którym omówimy najważniejsze zmiany w IFS V. 7

Kiedy? 

Gdzie? 

04.12.2020 (piątek)

Wydarzenie Online 

 

Prowadzący:
 

RAFAŁ PIETRASIK - Audytor i Trener Bureau Veritas w sektorze spożywczym. Posiada bogate, polskie i europejskie, doświadczenie audytowe związane z bezpieczeństwem żywności. Wyróżnia się bardzo dobrą znajomością branży mięsnej oraz uregulowań prawnych w zakresie bezpieczeństwa żywności w Polsce i Unii Europejskiej.


Uwaga! 

Webinar omawia zagadnienia standardu IFS Food w sposób skrócony i nie jest równoznaczny ze szkoleniem. Aby poznać pełny zakres wymagań oraz charakter zmian w nowej wersji IFS V. 7. zapraszamy na nasze najbliższe szkolenie, na które zapraszamy pracowników wszystkich szczebli branży spożywczej, a także osoby odpowiedzialne za wdrożenie nowych lub utrzymywanie istniejących systemów. Szkolenie zakończone jest certyfikatem.
Firmy zainteresowane oceną na zgodność ze standardem IFS prosimy o kontakt:

Piotr Tomczykowski I Kierownik ds. Sprzedaży i Rozwoju w sektorze rolno - spożywczym
e-mail: piotr.tomczykowski@bureauveritas.com
tel: +48 22 549 04 32 | m: +48 601 304 564

IFS linked in