Usługi zgodności kolejowej

News

Nowe obowiązki dla podmiotów odpowiedzialnych za utrzymanie taboru kolejowego - rozpoczęliśmy nabór wniosków o certyfikację ECM

lip. 9 2020

Z dniem 16 czerwca 2020 r. weszło w życie nowe rozporządzenie Komisji (UE) 2019/779, które reguluje kwestie związane z działalnością podmiotów odpowiedzialnych za utrzymanie (ECM) i rozszerza obowiązek certyfikacji tych podmiotów na wszystkie pojazdy kolejowe. Rozporządzenie 2019/779 uchyla dotychczasowe rozporządzenie 445/2011, dotyczące podmiotów odpowiedzialnych za utrzymanie wagonów towarowych.

W praktyce nowe prawo oznacza, że każdy podmiot odpowiedzialny za utrzymanie zostaje zobowiązany do wdrożenia systemu zarządzania utrzymaniem (MMS) i podlega certyfikacji trzeciej niezależnej strony, tzw. akredytowanego organu certyfikującego.

Okres przejściowy na dostosowanie się do przepisów nowego rozporządzenia został określony na maksymalnie dwa lata, tj. do dnia 16 czerwca 2022 r.

Bureau Veritas - globalny ekspert w dziedzinie testów, inspekcji i certyfikacji - posiada akredytację w zakresie certyfikacji podmiotów odpowiedzialnych za utrzymanie (ECM) oraz dysponuje obszerną wiedzą specjalistyczną w tym zakresie.

Zachęcamy do składania wniosków o certyfikację podmiotu odpowiedzialnego za utrzymanie (ECM) i skorzystanie z naszej szerokiej oferty dla sektora kolejowego.

SYSTEM CERTYFIKACJI PODMIOTÓW ODPOWIEDZIALNYCH ZA UTRZYMANIE POJAZDÓW KOLEJOWYCH (ECM)

Sprawdź

KONTAKT 

PAWEŁ BOROWICZ, Sales & Development Manager

e: pawel.borowicz@bureauveritas.com
m: +48 601 613 518