energy

News

Bureau Veritas z akredytacją na certyfikację
ISO 19443
w energetyce jądrowej

gru. 6 2022

25 listopada br. instytucja akredytacyjna UKAS (ang. United Kingdom Accreditation Service) przyznała Bureau Veritas Certification akredytację w zakresie certyfikacji ISO 19443 – systemy zarządzania jakością w sektorze energetyki jądrowej.

Jest to oficjalne potwierdzenie, że Bureau Veritas Certification - jako niezależna strona trzecia - posiada kompetencje i wykwalifikowany personel do wykonywania określonych zadań w zakresie oceny zgodności w branży nuklearnej. Dla interesariuszy (certyfikowane podmioty, przemysł, biznes, administracja, konsumenci) akredytacja jest mechanizmem wykorzystywanym w celu zapewnienia niezależnego procesu certyfikacji oraz narzędziem w procesie podejmowania decyzji np. w zakresie ochrony środowiska, zarządzania ryzykiem czy kwalifikacji dostawców.

Przy tej okazji przypominamy, iż Bureau Veritas Polska Sp. z o.o. od września 2022 roku jest oficjalnym członkiem Izby Gospodarczej Energetyki i Ochrony Środowiska w Warszawie (IGEOS). W październiku br., w Ambasadzie USA w Polsce, podpisaliśmy też Memorandum of Understanding z Westinghouse Electric Company LLC w zakresie rozwoju łańcucha dostaw i współpracy przy projekcie budowy pierwszej elektrowni jądrowej w Polsce.

Bureau Veritas posiada wieloletnie doświadczenie i uznanie w realizacji usług TIC (testy, ekspertyzy, inspekcje, audyty, certyfikacja, szkolenia) dla klientów z branży energetyki jądrowej na całym świecie. Nasze specjalistyczne usługi pomagają organizacjom z łańcucha dostaw wykazać się zgodnością z odpowiednimi przepisami i regulacjami branżowymi.

Norma ISO 19443:2018 jest międzynarodowym standardem, który obejmuje szczegółowe wymagania dotyczące systemów zapewnienia jakości dla organizacji dostarczających produkty i usługi w przemyśle jądrowym.

Dowiedz się więcej na temat ISO 19443: https://www.bureauveritas.pl/needs/certyfikacja-iso-19443


Zapytaj o wycenę certyfikacji ISO 19443:

PAWEŁ BOROWICZ

Enterprise Risk BU Manager
e: pawel.borowicz@bureauveritas.com


m: +48 601 613 518