ochrona środowiska

News

Bureau Veritas Polska pierwszą jednostką certyfikującą w systemie SURE w Polsce!

kwi. 30 2021

Z przyjemnością i dumą informujemy, że Bureau Veritas Polska zostało zatwierdzone jako jednostka certyfikująca w systemie SURE (Sustainable Resources Verification Scheme), programie zrównoważonego rozwoju w obszarze bioenergii,  opracowanym przez organizację REDcert.

Program SURE rozpoczął swoją działalność w listopadzie 2020 roku. Jest to weryfikacja zrównoważonych zasobów, która zapewnia przedsiębiorcom z sektora bioenergii pomoc w  wykazaniu zrównoważonego charakteru produkcji energii elektrycznej i ciepła z biomasy. Po uznaniu przez UE, umożliwi firmom spełnienie wymagań prawnych określonych w dyrektywie RED II, w sprawie odnawialnych źródeł energii.

Bureau Veritas Polska jest obecnie jedną z zaledwie siedmiu jednostek certyfikujących na świecie, które otrzymały zatwierdzenie do działania w ramach tego programu (i jednocześnie jedynym przedstawicielem dużych, globalnych jednostek certyfikujących w tym gronie).

Aktualne tendencje na rynku oraz prowadzona przez Unię Europejską polityka klimatyczno-energetyczna wskazują no to, że bioenergia, mimo iż wzbudza kontrowersje,  będzie coraz mocniej  - ale w sposób kontrolowany - odgrywać główną rolę w transformacji energetycznej.

Więcej na temat certyfikacji systemów biopaliw