eco

Press Release

3 klientów Bureau Veritas nagrodzonych w konkursie raportów społecznych 2019

paź. 28 2019

Aż 3 klientów Bureau Veritas wyróżniono w konkursie na najlepsze raporty z zakresu społecznej odpowiedzialności biznesu i zrównoważonego rozwoju.

Publikacje LPP, Orange Polska oraz ING Bank Śląski, weryfikowane przez Bureau Veritas Polska, zdobyły wysokie nagrody i wyróżnienia. To już 13. edycja konkursu organizowanego przez Stowarzyszenie Forum Odpowiedzialnego Biznesu wspólnie z Deloitte Polska. 

Raport LPP „Globalna marka, globalna firma” otrzymał tytuł Najlepszego Raportu Zintegrowanego. Zdobył także nagrodę Giełdy Papierów Wartościowych za najlepszy raport zintegrowany dla spółki publicznej oraz wyróżnienie w kategorii Nagroda Jury Dziennikarzy.

Publikacja Orange Polska została wyróżniona w kategorii raport zintegrowany. Zgodnie z uzasadnieniem jury, nasz klient został doceniony za dojrzały i kompleksowy raport, w szczególności za opis modelu biznesowego i konsekwentne utrzymywanie wysokiej jakości raportu od wielu lat”.

Trzeci z naszych docenionych klientów, ING Bank Śląski, znalazł się w gronie firm sklasyfikowanych w rankingu Diversity & Inclusion Rating. To nowe narzędzie, które zadebiutowało podczas tegorocznej edycji konkursu, umożliwia mierzenie poziomu zaawansowania firmy w obszarze zarządzania różnorodnością i budowania organizacji włączającej.

„Dzisiejsze raporty CSR są nieodzowną częścią komunikacji przedsiębiorstwa z jego otoczeniem i interesariuszami. Cieszymy się, że coraz więcej firm przy opracowywaniu tego typu raportów decyduje się na współpracę z niezależnymi, zewnętrznymi podmiotami, zlecając im ich weryfikację. Dzięki temu stają się one rzetelnym sprawozdaniem z realizacji strategii i mogą stanowić doskonałe źródło informacji zarówno o pozytywnych aspektach, jak i o wszelkich słabych stronach organizacji, co pomaga zidentyfikować ewentualne zagrożenia i móc im przeciwdziałać. Nie ukrywam naszej satysfakcji, że w tegorocznym konkursie raportów społecznych, wyróżniono aż 3 raporty, które weryfikowali eksperci Bureau Veritas. Jednocześnie serdecznie gratulujemy wszystkim laureatom konkursu Raporty Społeczne.” - mówi Mikołaj Potocki, odpowiedzialny za rozwój usług z zakresu odpowiedzialnego biznesu w Bureau Veritas Polska. 

Strategie CSR, coraz częściej kryjące się pod akronimem ESG (Environmental, Social, Governance criteria) stały się nieodzownym elementem funkcjonowania firm, którym zależy na budowaniu wizerunku odpowiedzialnych partnerów. Raport Zrównoważonego Rozwoju jest narzędziem komunikacji ESG, które wzmacnia reputację firmy i świadczy o jej zaangażowaniu w komunikowaniu się z otoczeniem. Poza pracą nad wartościami marki odpowiedzialnej środowiskowo i społecznie, Raport przyczynia się do zwiększenia konkurencyjności i pozycji na rynku, oddziałując także pozytywnie na pracowników wewnątrz firmy.

„Wraz z upowszechnieniem się raportów CSR coraz więcej firm korzysta ze wsparcia profesjonalnych podmiotów opracowujących takie dokumenty oraz poddających je weryfikacji. Zwiększa to wiarygodność raportów oraz buduje zaufanie wokół otoczenia firmy, wśród interesariuszy, którzy zyskują pewność, że informacje zawarte w dokumencie są rzetelne i dokładnie odzwierciedlają wyniki środowiskowe i społeczne firmy. Istotną wartością, z punktu widzenia firmy jest także fakt, że potwierdzenie wykonania raportu z daną normą czy standardem stwarza doskonałą możliwość porównywania się do firm z innych branż, czy części świata mówi Michał Stalmach, Starszy Konsultant ds. Zrównoważonego Rozwoju w Bureau Veritas Polska.

W 13. edycji konkursu rywalizowało 45 publikacji, 25 z nich należało do spółek notowanych na GPW, a 15 stanowiły opracowania firm debiutujących w tym zestawieniu. Głównym celem konkursu jest promowanie organizacji, które w swojej działalności realizują idee odpowiedzialnego biznesu, zrównoważonego rozwoju, ochrony środowiska i zaangażowania społecznego, prezentując te działania w ramach swoich raportów. Jury konkursu stanowią eksperci w zakresie ekonomii, spraw społecznych i CSR oraz praw człowieka, reprezentujący organizacje społeczne, pozarządowe i administrację publiczną.

Więcej o weryfikacji raportów można dowiedzieć się ze strony: RAPORTY ZRÓWNOWAŻONEGO ROZWOJU