gsit statki eksport

WEBINAR: Weryfikacja produktów eksportowanych do krajów Afryki oraz Bliskiego Wschodu 

mar. 9 2022
WEBINAR BUREAU VERITAS           29 MARCA 2022             GODZ.10:30-12:00

Produkty żywnościowe, materiały budowlane, kosmetyki i produkty higieniczne, sprzęty AGD, tekstylia, obuwie, opakowania, zabawki, maszyny i urządzenia przemysłowe – to część produktów, które muszą przejść weryfikację zgodności z odpowiednimi normami i przepisami charakterystycznymi dla kraju destynacji. Producenci, którzy chcą eksportować towary do krajów afrykańskich muszą liczyć się z wymaganiami prawnymi oraz technicznymi specyficznymi dla danego kraju. 

Czy weryfikacja zgodności (VoC) jest potrzebna?

Niestety, kraje Afryki stanowią w dalszym ciągu atrakcyjny rynek zbytu dla produktów podrabianych, uszkodzonych i wybrakowanych, co godzi w uczciwą konkurencję, a przede wszystkim stwarza zagrożenie dla zdrowia lokalnych konsumentów oraz środowiska. Dlatego też w wielu krajach Afryki, rządy ogłosiły obowiązkowe programy weryfikacji towarów, które są przyjmowane na ich rynki.

W takich przypadkach – przed przystąpieniem do wysyłki  - weryfikacja VoC (Verification of Conformity) jest procesem obowiązkowym i koniecznym dla każdego eksportera.

Programy VoC mają na celu kilka założeń, główne z nich jest związane z potrzebą zapewnienia bezpieczeństwa i polepszeniem jakości importowanych produktów.

Po uzyskaniu certyfikatu inspekcyjnego w Polsce, produkty mają otwartą drogę eksportu. W kraju destynacji przechodzą znacznie bardziej ułatwione procedury celne.

Na czym polega weryfikacja zgodności? Jakie kategorie produktów podlegają weryfikacji? Jakie obowiązki stoją po stronie eksportera i jak wygląda formalna droga produktu do kraju destynacji? To tylko niektóre z pytań, na które odpowiemy na bezpłatnym webinarze Bureau Veritas.

Do kogo kierujemy spotkanie?

Zapraszamy wszystkich producentów, którzy wysyłają swoje produkty do krajów Afryki oraz Bliskiego Wschodu, lub mają w perspektywie eksport. 

Kiedy?

29 marca 2022                     ||                       godz. 10:30- 12:00

Osoba prowadząca:
joanna mutryn 1

Joanna Mutryn

Manager Działu Inspekcji GSIT (Government Services International Trade) w Bureau Veritas Polska. Zarządza i prowadzi nadzór nad inspekcjami w handlu międzynarodowym dla szerokiej gamy produktów w Polsce. Jej działalność skupia się na inspekcjach przedwysyłkowych (PSI Preshipment Inspection), weryfikacji zgodności eksportowanych towarów (VOC Verification of Conformity) w ramach różnych programów rządowych (głównie krajów Afryki), kontroli  cargo. Ściśle współpracuje z ośrodkami inspekcyjnymi na całym świecie, koordynując inspekcje wykonywane za granicą.