VOC COC GSIT TRADE

News

Program Oceny Zgodności (PCEC) dla eksportu do Republiki Konga – uszczelnione procedury kontroli granicznej

sty. 24 2024

Oficjalne wejście w życie Kongijskiego Programu Oceny Zgodności (PCEC): Od 1 lutego 2024 r. egzekwowanie certyfikatów zgodności staje się obowiązkowe dla wszystkich regulowanych produktów wysyłanych do Konga.
 

Program Oceny Zgodności (fr.: Programme Congolais d’Evaluation de la Conformité - PCEC) to dedykowany program Kongijskiej Agencji Standaryzacji i Jakości (ACONOQ), który ma na celu zwiększenie bezpieczeństwa w handlu zagranicznym. Bureau Veritas pełni rolę niezależnego partnera, odpowiadając za weryfikację jakości towarów eksportowanych do Republiki Konga (Brazzaville). Od 1go lutego b.r. wszystkie ujęte w programie produkty będą poddawane ocenie zgodności przed wysyłką i muszą być dostarczone z Certyfikatem Zgodności (CoC) w celu odprawy celnej po przyjeździe do Konga. 

CELE PROGRAMU: 

  • Ochrona konsumentów przed niebezpiecznymi, podrabianymi produktami

  • Poprawa jakości produktów poprzez zgodność z obowiązującymi normami i regulacjami.

  • Ochrona krajowego przemysłu przed nieuczciwą konkurencją oraz importem produktów niskiej jakości.

  • Ułatwienie operacji handlowych poprzez uznanie istniejącego dowodu zgodności, aby uniknąć zbędnego ponownego testowania.

W celu uzyskania dalszych informacji dotyczących programu rządowego zapraszamy na stronę dedykowaną kongijskiemu Programowi Ocen Zgodności (PCEC): 

HTTPS://VERIGATES.BUREAUVERITAS.COM/PROGRAMMES/CONGO

UWAGA! W celu certyfikacji CoC (ang. Certificate of Conformity) na produkty eksportowane przez polskich eksporterów do krajów objętymi rządowymi programami VOC (ang.Verification of Conformity) obsługiwanymi przez Bureau Veritas, należy kontaktować się z polskim biurem pod adresem mailowym: export.poland@bureauveritas.com

lub pod numerami telefonu: +48 609 609 622, +48 693 841 070, + 48 691 820 327