eco

News

FSC® Furniture Awards 2021

lip. 12 2021

Z inicjatywy Forest Stewardship Council®  wystartował konkurs FSC® Furniture Awards 2021, którego celem jest promocja i wyróżnienie firm produkujących certyfikowane meble.

Celem konkursu jest zwrócenie uwagi producentów na pochodzenie drewna wykorzystywanego jako materiał wejściowy, angażując architektów, projektantów i przemysł do projektowania i produkcji mebli drewnianych pochodzących ze zrównoważonych źródeł.

FSC Furniture Awards to konkurs, który został ustanowiony we Włoszech w 2019 roku, aby docenić zaangażowanie certyfikowanych przez FSC włoskich firm produkcyjnych i dostarczających produkty wykorzystujące drewno z certyfikatem FSC do produkcji mebli wewnętrznych.

Po doświadczeniach z Włoch, gdzie FSC nagrodziło przeszło dwudziestu przedstawicieli branży meblarskiej, w tym roku FSC Furniture Awards otwiera się na kontekst europejski z nowymi kategoriami i nowymi krajami: 7 nagród podzielonych na kategorie mebli wewnętrznych i mebli zewnętrznych oraz 5 nagród specjalnych.

Kto może wziąć udział? 

W konkursie mogą wziąć udział firmy z Polski oraz z Włoch, San Marino, Wielkiej Brytanii, Niemiec, Austrii, Czech, Bałkanów (Słowenia, Chorwacja, Serbia, Bośnia i Hercegowina).

Wszystkich posiadaczy certyfikatu FSC z branży mebli wewnętrznych, zewnętrznych i ogrodowych zapraszamy do wzięcia udziału. Termin nadsyłania zgłoszeń upływa 14 października 2021.

Więcej szczegółów oraz regulamin konkursu na stronie: https://pl.fsc.org/pl/aktualnosci/id/163 a także do pobrania: 

Na wszelkie pytania związane z konkursem odpowiada Michał Knaflewski, FSC Market Development and Communications Officer for Poland , e-mail: m.knaflewski@fsc.org