Irak

News

Eksport do Iraku: Bureau Veritas nominowane do monitoringu towarów

lut. 8 2022

Bureau Veritas zostało nominowane przez Centralną Organizację Normalizacji i Kontroli Jakości (COSQC) do monitoringu towarów docierających do Iraku.

Przesyłki z produktami, które trafiają do miejsca przeznaczenia, a które nie posiadają certyfikatu zgodności (COC) są odrzucane przez irackie służby celne.

Aby ułatwić procesy eksportu i importu, a także uniknąć odrzuceń towarów po przybyciu, należy zabezpieczyć swoje zasoby eksportowe odpowiednimi certyfikatami.

W celu uzyskania dalszych informacji dotyczących: kart danych, wniosków certyfikacyjnych, listy produktów i norm regulujących import do Iraku, zapraszamy na stronę dedykowaną inspekcjom handlowym (VOC) dla Iraku: https://verigates.bureauveritas.com/sub-programme/iraq-voc?id=49

UWAGA! W celu certyfikacji CoC (ang. Certificate of Conformity) na produkty eksportowane przez polskich eksporterów do krajów objętymi rządowymi programami VOC (ang.Verification of Conformity) obsługiwanymi przez Bureau Veritas, należy kontaktować się z polskim biurem pod adresem mailowym:

export.poland@bureauveritas.com

lub pod numerami telefonu: +48 691 602 332, +48 693 841 070, +48 609 609 622