ochrona środowiska

News

Dow Jones Sustainability Indices (DJSI) 2020: Bureau Veritas zajmuje pierwsze miejsce w branży wykwalifikowanych dostawców usług

lis. 26 2020

Bureau Veritas, światowy lider branży TIC (Testing, Inspection, Certification) został uznany za najbardziej rzetelną firmę w kategorii dostawców usług profesjonalnych, w rankingu zrównoważonego rozwoju Dow Jones Sustainability Indices (DJSI) 2020.

13 listopada 2020 r. firma S&P Dow Jones Indices przedstawiła swoje coroczne wyniki DJSI. Bureau Veritas zostało uznane za najważniejszego lidera biznesu DJSI w klasie biznesowej „Skilled Providers” spośród 33 różnych korporacji.

Liderzy biznesowi DJSI to najlepiej działające korporacje w każdej z 61 branż reprezentowanych w indeksach zrównoważonego rozwoju Dow Jones Sustainability Indices.

Bureau Veritas uzyskało ocenę 84/100 w porównaniu do wspólnej średniej branży 35/100. Wyniki oceny Grupy wahają się od 82 do 86 we wszystkich trzech standardach: Zarządzanie i finanse, ochrona środowiska oraz sprawy społeczne.

„Jesteśmy niezwykle dumni, że zajęliśmy pierwsze miejsce w corocznej ocenie DJSI. Jako firma typu Business to Business to Society chcemy być wzorem do naśladowania dla branży pod względem pozytywnego wpływu na ludzi i planetę. To wyraz uznania dla głębokiego zaangażowania w odpowiedzialność społeczną i ekologiczną przedsiębiorstw, które stanowią sedno misji i wartości Grupy. Odzwierciedla ono zieloną linię usług i rozwiązań BV Green Line, które wspierają naszych klientów w ich wysiłkach na rzecz poprawy ich własnych wyników
w zakresie zrównoważonego rozwoju i wykazania wiarygodności ich działań”
– powiedział Didier Michaud-Daniel, dyrektor generalny Bureau Veritas.

Nagroda jest wyrazem uznania i potwierdzeniem zaangażowania Grupy w przekształcanie się w zrównoważoną firmę i wspieranie odpowiedzialnego postępu społeczeństwa.

Dowiedz się więcej o indeksie DJSI 2020:
https://www.spglobal.com/esg/csa/csa-resources/industry-leaders-aj19

Dowiedz się więcej o ocenie Bureau Veritas:
https://portal.csa.spglobal.com/survey/documents/DJSI_IndustryLeader_PRO_2020.pdf