Press Release

Bureau Veritas przyłącza się do Rady ds. Wodoru

sty. 22 2021

Bureau Veritas jest obecnie członkiem wspierającym Rady ds. Wodoru (ang. Hydrogen Council).

Powstała w 2017 roku Rada ds. Wodoru to globalna inicjatywa, która pod przywództwem prezesów wiodących firm scala wizje i długoterminowe ambicje wspierania przejścia na czystą energię z wykorzystaniem wodoru.

Korzystając z ogólnoświatowego zasięgu przy promowaniu współpracy między rządami, przemysłem i inwestorami, dostarcza wskazówek dotyczących przyspieszenia wdrażania rozwiązań opartych na wodorze w skali całego świata. W skład Rady wchodzi obecnie 109 przedsiębiorstw z ponad 20 krajów na całym świecie, przedstawicieli szeregu sektorów z całego łańcucha tworzenia wartości wodoru.

Wodór jest kluczowym elementem globalnych działań na rzecz niskoemisyjnej przyszłości. Globalna inicjatywa zachowa strategiczną rolę przewodnią w ramach zwiększenia skali rynków wodoru.

W kontekście transformacji energetycznej szczególnym wyzwaniem jest przestrzeganie i zapewnienie zrównoważonej produkcji, magazynowania i dystrybucji nowej energii. Jesteśmy kluczowym graczem w transformacji energetycznej, obecnym na kluczowych etapach łańcucha produkcji energii odnawialnej i alternatywnej.

Członkostwo to wpisuje się w podjęte przez Bureau Veritas zobowiązanie do dostarczania – za pośrednictwem zielonej linii BV (→BV Green Line) – usług i rozwiązań dotyczących zrównoważonego rozwoju, zwłaszcza w zakresie zasobów i produkcji.