cybersecurity

News

Bureau Veritas Polska z 
akredytacją PCA na program 
BCMS wg ISO 22301

cze. 26 2024

Bureau Veritas Polska Sp. z o.o. z dumą ogłasza, że z dniem 21 czerwca br. uzyskała akredytację Polskiego Centrum Akredytacji (PCA) na przeprowadzanie audytów w ramach Systemu Zarządzania Ciągłością Działania (Business Continuity Management System) zgodnie z międzynarodową normą ISO 22301. Akredytacja jest uznanym dowodem na wysoką jakość i rzetelność usług oferowanych przez Bureau Veritas.


ISO 22301 to uznany na całym świecie standard, który określa wymagania dla Systemu Zarządzania Ciągłością Działania. Celem normy jest ocena ryzyka związanego z zagrożeniami dla ciągłości działania oraz implementacja odpowiednich strategii, planów i procedur, które pozwolą organizacjom skutecznie zarządzać kryzysami oraz minimalizować przestoje w działalności i koszty z tym związane.

-"Zdobycie akredytacji PCA to znaczący krok naprzód dla naszej organizacji. To potwierdzenie, że nasze metodyki audytowe są zgodne z najwyższymi międzynarodowymi standardami" - mówi Joanna Waberska, Kierownik ds. Technicznych, Menedżerka QHSE, Audytorka Wiodąca i Ekspertka Techniczna Bureau Veritas Polska. 

- "Dzięki tej akredytacji nasi klienci mogą mieć pewność, że procesy certyfikacyjne przeprowadzane przez Bureau Veritas są realizowane na najwyższym poziomie profesjonalizmu i zgodności z normą ISO 22301. To kluczowe, biorąc pod uwagę, że dobrze wdrożony, certyfikowany i utrzymywany System Zarządzania Ciągłością Działania pomaga firmom w przygotowaniu się na potencjalne kryzysy i zachowaniu zaufania klientów, kontrahentów oraz organów nadzorczych."

Certyfikacja BCMS umożliwia Bureau Veritas Polska wspieranie polskich i międzynarodowych organizacji w zwiększaniu ich odporności na różnorodne zagrożenia, takie jak cyberataki, awarie sprzętu, przerwy w łańcuchach dostaw oraz czynniki środowiskowe. Posiadanie certyfikatu ISO 22301 to dowód na to, że organizacja jest zdolna do utrzymania ciągłości działania nawet w trudnych warunkach.

Będąc częścią międzynarodowej Grupy Bureau Veritas, dysponujemy szerokim doświadczeniem w przeprowadzaniu audytów certyfikacyjnych w różnych standardach, w tym m.in. w obszarach jakości, bezpieczeństwa informacji i ciągłości działania. Klienci Bureau Veritas Polska mogą liczyć na kompleksowe i profesjonalne wsparcie w zakresie zarządzania ryzykiem i ciągłością działania.

Więcej informacji na temat normy ISO 22301 można uzyskać na naszej stronie produktowej i/lub wysyłając zapytanie na adres: certyfikacja@pl.bureauveritas.com