Congo

News

Bureau Veritas nominowane do wdrożenia kongijskiego Programu Oceny Zgodności (PCEC)

cze. 7 2022

Congo Brazzavill

Kongijska Agencja Standaryzacji i Jakości (ACONOQ) nominowała Bureau Veritas do wdrożenia kongijskiego Programu Oceny Zgodności (PCEC).

Bureau Veritas weryfikuje przed wysyłką i w regionie eksportu zgodność towarów z normami kongijskimi. Certyfikat Zgodności jest wymagany do odprawy celnej towarów importowanych do Kongo Brazzavill.

Programem objęte są wszystkie produkty exportowane do Kongo Brazzavill. Do końca czerwca program będzie działał na tymczasowych „specjalnych” zasadach, które będą pozwalały na uzyskanie warunkowego COC tzw: „Certificate of Conformity – Accompanying Period”. Po 01.07.2022 program będzie obowiązywał bez żadnych specjalnych zasad.

W celu uzyskania dalszych informacji dotyczących programu rządowego zapraszamy na stronę dedykowaną kongijskiemu Programowi Ocen Zgodności (PCEC): 

https://verigates.bureauveritas.com/programmes/congo

UWAGA! W celu certyfikacji CoC (ang. Certificate of Conformity) na produkty eksportowane przez polskich eksporterów do krajów objętymi rządowymi programami VOC (ang.Verification of Conformity) obsługiwanymi przez Bureau Veritas, należy kontaktować się z polskim biurem pod adresem mailowym: export.poland@bureauveritas.com

lub pod numerami telefonu: +48 609 609 622, +48 693 841 070, + 48 691 820 327