eco

News

Ankieta raportowania zrównoważonego rozwoju Bureau Veritas – 2022

cze. 24 2022

Raportowanie zrównoważonego rozwoju staje się wymogiem prawnym dla coraz większej liczby firm. Organizacje, które dopiero przygotowują się do raportowania informacji niefinansowych mają niewiele czasu, ale część firm posiada już wypracowaną historię raportowania, często korzystając z usług zewnętrznych weryfikatorów.

Ta ankieta ma na celu przedstawienie globalnego obrazu dojrzałości raportowania ESG oraz zidentyfikowanie typowych problemów, takich jak:

  • motywacje służące raportowaniu,
  • strategie i narzędzia zarządzania danymi,
  • najczęstsze problemy i zagrożenia związane ze zrównoważonym rozwojem (kwestie materialne),
  • w jaki sposób zintegrowane raportowanie dotyczące emisji dwutlenku węgla/GHG oraz weryfikacja przez stronę trzecią wpisują się w ramy raportowania zrównoważonego rozwoju organizacji?

UWAGA! Ankieta jest anonimowa, jej wypełnienie nie powinno zająć więcej niż 10 minut i podobnie jak w przypadku naszych poprzednich ankiet (takich jak Global Carbon Survey 2021), zagregowane wyniki zostaną udostępnione, aby podziękować uczestnikom za ich wkład. 

Zapraszamy do udziału wszystkich klientów Bureau Veritas Polska, tych którzy mają już doświadczenia w raportowaniu ESG, a także tych, którzy mają w perspektywie pierwsze raporty niefinansowe. Mamy nadzieję, że wyniki będą wnikliwe i pomogą respondentom porównać ich dojrzałość z ich innymi firmami, w tym kluczowym momencie ewolucji raportowania zrównoważonego rozwoju.