Inspekcje w handlu międzynarodowym

Inspekcje w handlu międzynarodowym

BEZPIECZEŃSTWO I KONTROLA RYZYKA W HANDLU ZAGRANICZNYM

Wyzwanie biznesowe

Zmiany jakie dokonały się w Polsce po 1989 roku zniosły monopol handlu zagranicznego przyczyniając się do powstania wolnego rynku. Większość firm stanęła w obliczu nowej sytuacji - ryzyka związanego z prowadzeniem działalności eksportowej i importowej. Spowodowało to zwiększenie zainteresowania działalnością inspekcyjną niezależnych firm kontrolnych, takich jak Bureau Veritas Polska.

Rozwiązanie

Podstawowa działalność Działu Inspekcji polega na przeprowadzaniu kontroli mających na celu ograniczanie ryzyka, na jakie narażone są firmy prowadzące działalność w handlu zagranicznym, w tym:

 • brak zgodności ze specyfikacją kontraktową, próbkami
 • zła jakość towaru
 • niewłaściwe oznakowanie i opakowanie
 • opóźnienia w produkcji i dostawie

Zapytaj

o szczegóły

oferty

Wyślij zapytanie

Dlaczego Bureau Veritas?

 1. Międzynarodowa sieć - 16 000 inspektorów w ponad 550 ośrodkach inspekcyjnych w 140 krajach świata. Ciągły rozwój międzynarodowej sieci laboratoriów. Wieloletnia obecność w Polsce.
 2. Grupa Bureau Veritas - światowy lider w dostarczaniu usług oceny zgodności i certyfikacji - aktywnie uczestniczy w tworzeniu standardów jakości na świecie.
 3. Ścisła współpraca w ramach międzynarodowej sieci biur inspekcyjnych umożliwia redukcję ryzyka Klienta poprzez przeprowadzenie inspekcji stwierdzających w sposób niezależny jakość, ilość, opakowanie i oznakowanie towarów.
 4. Możliwość dodatkowego zabezpieczenia realizacji płatności za importowane towary poprzez zgłoszenie klauzuli Bureau Veritas w akredytywie.

JAKIE RODZAJE INSPEKCJI OFERUJE BURESU VERITAS?

 1. CDG (Contrats de Gouvernements): inspekcje w ramach kontraktów rządowych, obejmujące eksport towarów do takich krajów jak: Angola, Benin, Kongo, Ekwador, Iran, Jordan, Kambodża, Kenia, Liberia, Mali, Madagaskar, Peru, Senegal, Sierra Leone, Wybrzeże Kości Słoniowej. - Przedwysyłkowe inspekcje towarów (PSI) w ramach kontraktów rządowych polegają na ilościowej kontroli towarów, sprawdzeniu znakowaniai pakowania, nadzór nad załadunkiem do kontenera, plombowanie, wykonanie zdjęć.
 2. CPD ( Consumer Products): inspekcje jakościowe i ilościowe dóbr konsumpcyjnych (tekstylia, szkło,narzędzia, artykuły gospodarstwa domowego, urządzenia elektryczne, …) zgodnie z procedurą Military Standard 105E (norma ISO 2859-1) i z wymogami klienta. Inpekscje tego typu mogą dotyczyć: początku produkcji, jej przebiegu, kontroli jakości produktu finalnego i jego załadunku.
 3. ITD ( International Trade Division ): inspekcje ilościowe i jakościowe w ramach handlu międzynarodowego.

 CZYM JEST CERTYFIKACJA GOST-R?

Większość towarów eksportowanych i nawet reklamowanych na terenie Rosji musi posiadać certyfikaty zgodności z normami GOST- R. W ramach porozumienia Bureau Veritas z rosyjskim Rosstestem (organem akredytowanym przez GOSTSTANDARD do badań i wystawiania certyfikatów GOST-R) oferujemy możliwość uzyskania dokumentów GOST-R w Polsce. Eksporter nie musi kontaktować się bezpośrednio z rosyjskim organem, wystarczy, że zwróci się do filii Bureau Veritas w Polsce. W ramach szerokiej akredytacji ROSSTESTU dostarczamy wszelkie dokumenty umożliwiające bezproblemowy eksport do Rosji.

Nasza usługa obejmuje także uzyskanie:

 • certyfikatu higienicznego - „Sanepidemnadzor”
 • certyfikatu ogniowego
 • licencji na umieszczenie logo GOST-R na produkcie

Dodatkowo weryfikujemy treść oznakowań produktów na zgodność z przepisami rosyjskimi.