Inspekcje i usługi rządowe

Certyfikat zgodności na towary eksportowane do Algierii

WSKAZÓWKI DLA EKSPORTERÓW

WSKAZÓWKI DLA EKSPORTERÓW

Eksport do Algierii przeżywa w ostatnich latach boom gospodarczy, ale jakość towarów pozostawia wiele do życzenia. Aby udaremnić napływ towarów złej jakości, w grudniu 2008 rząd Algierii zadecydował o wprowadzeniu programu dotyczącego weryfikacji jakości towarów importowanych (ang.Verification of Conformity - VOC).

Celem tego programu, obejmującego import nowymi przepisami, jest przede wszystkim poprawa bezpieczeństwa i jakości towaru wwożonego do Algierii. Ułatwia on również procedury celne, zabezpiecza przed defraudacją nieuczciwą konkurencją oraz importem towarów podrabianych.

Certyfikacja zgodności Algieria  - Bureau Veritas

Zgodnie z zarządzeniem Dyrektora Banku Centralnego Algierii nr 16/DGC/2009 z dn. 16.02.2009, prawem algierskim oraz dekretami i zarządzeniami dotyczącymi zgodności importowanych towarów, Bureau Veritas uprawnione jest do wystawiania Certyfikatu Zgodności (lub „Certificate of Quality Control of goods” wg nazwy w zarządzeniu Banku Centralnego Algierii). Od tego czasu Bureau Veritas Polska bierze czynny udział w całości procesu – zapewniając przestrzeganie programu VOC przez polskich eksporterów.

Zapytaj

o szczegóły

oferty

Wyślij zapytanie

Dlaczego Bureau Veritas?

  1. Kontrola towarów niezależnie od kraju docelowego - szybka i sprawna obsługa - Certyfikat zgodności Bureau Veritas usprawnia odprawę celną towarów.
  2. Sieć Bureau Veritas akredytowana jest przez UKAS. Bureau Veritas jest też członkiem ILAC oraz IAF w zakresie przedwysyłkowej kontroli towarów i weryfikacji zgodności (akredytowane lokalizacje na stronie internetowej UKAS: www.ukas.com, nr ref. 4202).
  3. Znajomość algierskich przepisów dotyczących importu. Certyfikat wystawiany specjalnie na towary eksportowane do Algierii.
  4. Bureau Veritas Algeria gwarantuje pomoc w porozumieniu z lokalnymi władzami i importerami odnośnie uznania certyfikatu Bureau Veritas. Kontakty w krajach będących głównymi eksporterami do Algierii.