Certyfikacja PEFC™

Certyfikacja
PEFC

PEFC - The Programme for the Endorsement of Forest Certification (Program Zatwierdzania Certyfikacji w Leśnictwie) to międzynarodowa organizacja pozarządowa non-profit, która wspiera zrównoważoną gospodarkę leśną, monitorowaną poprzez niezależną certyfikację strony trzeciej.

  • obowiązuje w całym łańcuchu dostaw drewna po to, by zapewnić że produkcja wyrobów z drewna odbywa się z poszanowaniem standardów ekologicznych, społecznych i etycznych
  •  jest znakiem zaufania dla klientów i konsumentów, dzięki któremu są w stanie zidentyfikować produkty pochodzące z lasów zarządzanych w sposób zrównoważony
  • działa jako organizacja patronacka, która zatwierdza krajowe systemy certyfikacji, dopasowane do lokalnych warunków. PEFC zatwierdził 30 krajowych systemów certyfikacji i uwzględnia ponad 230 milionów lasów.

PEFC dysponuje dwoma różnymi typami certyfikatów dla podmiotów zarządzających lasami lub firm wykorzystujących produkty z drewna.

PEFC Gospodarka Leśna

Dla firm, które samodzielnie zarządzają swoimi zasobami leśnymi i chcą ustanowić odpowiedzialną praktykę oraz zakomunikować to konsumentom.

Podmioty zarządzające lasami, które chciałyby uzyskać certyfikację PEFC muszą również uzyskać certyfikat gospodarki leśnej PEFC, żeby sprzedawać swoje produkty.

PEFC Kontrola legalności pozyskiwania drewna

Certyfikat legalności pozyskiwania drewna PEFC jest przeznaczony dla każdego przedsiębiorstwa zajmującego się obrotem lub wykorzystaniem produktów z drewna oznaczonych certyfikatem PEFC (np. producenci mebli, wydawcy, przemysł celulozowy i wszyscy inni wytwórcy produktów z drewna), w celu poświadczenia identyfikowalności i legalnego pochodzenia drewna, które może korzystać z oznaczenia PEFC.

Uzyskanie certyfikatu Kontroli Legalności Pochodzenia Drewna PEFC oznacza, że Twoi klienci także mają prawo do korzystania z oznaczenia PEFC na swoich produktach.

Zapytaj

o szczegóły

oferty

Wyślij zapytanie

Korzyści z uzyskania certyfikatu PEFC

  1. Dostęp do rynków ekosystemu PEFC.
  2. Daje Twoim klientom i konsumentom pewność, że dostarczane przez Twoja firmę produkty pochodzą z lasów zarządzanych w sposób zrównoważony.
  3. Pozwala na zarządzanie ryzykiem związanym z procesem zakupu materiałów oraz uniknięcie przyszłych problemów.

Dlaczego Bureau Veritas?

  1. Bureau Veritas Certification jest niezależną jednostką certyfikacyjną akredytowaną do przyznawania zarówno  Certyfikatu gospodarki leśnej PEFC, jak i Certyfikatu legalności pozyskiwania drewna PEFC.
  2. Bureau Veritas przeprowadziło przez certyfikację PEFC już ponad 700 klientów, dając im pewność co do działań związanych z branżą leśną.
  3. Certyfikat PEFC umożliwia posługiwanie się znanym na całym świecie znakiem PEFC.
  4. Zademonstruj swoim klientom i konsumentom, że Twoje produkty pochodzą z lasów zarządzanych w sposób zrównoważony.