Certyfikat FSC

Certyfikacja OLB - "Timber Legality Origin"

GWARANCJA LEGALNIE POZYSKIWANEGO DREWNA, RZECZYWISTA POTRZEBA

Wyzwanie biznesowe

Operatorzy w sektorze leśnym odczuwają coraz większą potrzebę zagwarantowania, że zakupione produkty z drewna są legalne, co jest nierozerwalnie związane z dobrą znajomością ich pochodzenia geograficznego.

Przez ostatnich 20 lat, nielegalnie pozyskiwane drewno stanowi poważny problem. W związku z tym, w roku 2000, organizacje rządowe i pozarządowe zdecydowały się na wprowadzenie rygorystycznych środków mających na celu znalezienie rozwiązania dla niekontrowersyjnych praktyk.

Rozwiązanie

CERTYFIKACJA OLB

System OLB (z języka francuskiego Origine et Légalité des Bois – pochodzenie i legalność drewna) opracowała w roku 2004 firma Bureau Veritas Certification, aby wyjść naprzeciw potrzebie stworzenia oficjalnego certyfikatu trzeciej strony dla firm handlowych, dotyczącego legalności ich produktów z drewna.

Certyfikacja OLB, międzynarodowy system, opiera się na:

  • rygorystycznej i rzeczywistej legalności
  • wymogach identyfikowalności dostosowanych do firm z sektora leśnictwa
  • prostym, choć wydajnym procesie kontroli produktów z drewna (kontrola legalności pozyskiwania drewna)

Certyfikacja OLB oferuje:

  1. Certyfikat przeznaczony dla firm z sektora leśnictwa.  Dokument ten opisuje niezbędne wymogi w celu wypełnienia wymogów prawnych w zakresie gospodarki leśnej i wyrębu, zatrudnienia, bezpieczeństwa i wpływu na środowisko. Zajmuje się on także identyfikowalnością drewna wewnątrz firmy aż do sprzedaży lub wstępnej obróbki.
  2. Certyfikat przeznaczony dla firm z sektora przetwórstwa i handlu. Certyfikacja opiera się na poszanowaniu dla standardów kontroli legalności pochodzenia drewna. Dokument ten poświadcza, że Twoja firma wypełnia wymogi OLB, umożliwia sprzedaż produktów z certyfikatem OLB oraz korzystanie ze znaku towarowego OLB.

Poza uzyskaniem certyfikatu OLB, firmy z sektora przetwórstwa i handlu mogą również uzyskać certyfikat OLB+. Spełnienie wymogów certyfikatu OLB+ pozwala firmie udowodnić, że działa w poszanowaniu dodatkowych zasad społecznych i środowiskowych.

Zapytaj

o szczegóły

oferty

Wyślij zapytanie

Dlaczego Bureau Veritas?

  1. Bureau Veritas Certification jest jedynym organem certyfikacyjnym świadczącym tę usługę.
  2. Wszystkie usługi Bureau Veritas Certification w sektorze leśnictwa są świadczone przez ekspertów w tej dziedzinie. Rozumieją oni Twoje potrzeby, działalność i ograniczenia.
  3. Bureau Veritas Certification jest wiodącym organem certyfikacji na świecie i ma międzynarodową sieć w 100 krajach.